Untitled Document
"CIASTECZKOWA" POLITYKA KLUBU SNU
ciasteczko.jpegPrzez korzystanie z serwisu internetowego udostępnianego w domenie klubsnu.pl („Serwis”) wyrażana jest zgoda na instalację ciasteczek na urządzeniu końcowym osoby logującej się do Serwisu („Użytkownik”) oraz wykorzystywanie ciasteczek przez Klub SNU zgodnie z niniejszą Polityką. Zgoda jest wyrażana za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Jeżeli Użytkownik nie zgadza się na wykorzystywanie przez Klub SNU ciasteczek, powinien zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania Serwisu. O celu używania ciasteczek przez Klub SNU dowiesz się więcej tutaj.

ŻEGNAJ UKOCHANY KSIĘŻE KAPELANIE !

ks. Władysław Ciszewski
„Można odejść na zawsze
by stale być blisko”

ks. J. Twardowski

W poniedziałek 29 lipca 2013 r. odszedł do dobrego Ojca w Niebie nasz ukochany Ksiądz Kapelan Władysław Ciszewski.
• • •
Nasz Ksiądz Kapelan od lat zmagał się z chorobą. Wielokrotne kuracje w szpitalach przeplatały szczęśliwe miesiące powrotu do lepszej formy i pobytu wśród nas, ale w ostatnim roku szkolnym tej obecności było coraz mniej, a poranna modlitwa w klasach coraz częściej zawierała prośbę o szczęśliwy powrót naszego Księdza.
• • •
Pan zechciał zabrać go do siebie... Odszedł w środku lata, w czasie żniwnym. Dobry Bóg przyjmie pełne naręcza jego dzieł i dobrych uczynków. Pozostanie w naszych sercach jako wzór kapłana, przewodnika w wierze, ojca duchowego i przyjaciela. Rozmodlony, oczekujący rankiem w konfesjonale, kiedyśmy zbiegali na poranną modlitwę do kaplicy, jego oczy uśmiechały się na nasz widok, a potem przechodził do ołtarza, by stąd udzielić wszystkim błogosławieństwa na nowy dzień pracy. Pamiętał o solenizantach tego dnia, opowiadał o świętych, zachęcał do pielęgnowania tradycji i zwyczajów. Cały kalendarz liturgiczny stawał się dzięki niemu żywy i aktualny. A modliliśmy się wspólnie przez cały rok – różaniec prowadzony przez kolejne klasy, modlitwy za zmarłych, roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, nabożeństwa majowe, pierwsze piątki i niedziele. Sercem tych modlitw był nasz Ksiądz Kapelan. Zawsze pogodny i uśmiechnięty, z najlepszymi cukierkami w kieszeni, ciekawy wszystkiego, co dzieje się w szkole i klasie, na boisku i na szkolnej scenie.
• • •
W ostatnim czasie zatroskany również o szczęśliwy przebieg budowy hali sportowej - wspierał ją modlitwą . Zawsze wśród nas i dla nas. Taktowny, cierpliwy, dobry, skromny. Mądry przekaz Ewangelii łączył z głębią osobistych doświadczeń i przemyśleń. Niech Bóg wynagrodzi ten trud, który podejmował dla nas od trzynastu lat. Poruszeni wiadomością o śmierci Księdza zebraliśmy się w szkolnej kaplicy we wtorkowy wieczór, by uczestniczyć w żałobnej Mszy św., którą sprawowało aż siedmiu kapłanów. Z fotografii umieszczonej przy ołtarzu uśmiechał się do zebranych Ksiądz Kapelan – wiedział zawsze, że może liczyć na wierne trwanie naszej wspólnoty. Kaplica wypełniła się po brzegi, przybyli rodzice, dzieci, bardzo wielu absolwentów i nauczycieli.
• • •
Pogrzeb Księdza Władysława odbył się w dniu 1 sierpnia w Ostródzie, gdzie spoczął na miejscowym cmentarzu, w nowej kwaterze Księży Salezjanów. Do tego grobu trafić łatwo – cmentarz przy ul. Spokojnej, wejście bramą główną, kilkanaście metrów prosto, a potem skierować się na prawo, gdzie widać wysoki krzyż. Obok mogiła naszego Kochanego Księdza Kapelana. Ostródzkie uroczystości pogrzebowe zgromadziły wielu wiernych. Uroczystą Eucharystię celebrował biskup warmiński ks. Jacek Jezierski, ale przybyły także rzesze kapłanów – współbraci salezjanów i księży diecezjalnych.
• • •
Kościół wypełniła gorąca modlitwa zebranych, wspaniała homilia przyjaciela Zmarłego – również salezjanina, kapelana Sióstr Niepokalanek w Łomiankach - przybliżyła wiele szczegółów biografii Księdza Władysława. „Odpocząć tylko w ostateczności” – oto sekret jego niestrudzonej posługi kapłańskiej. Dopiero teraz nadszedł czas odpoczynku Kochany Księże Kapelanie... Po Mszy św. świadectwa i podziękowania, hołd Zmarłemu oddali: biskup warmiński ks. Jacek Jezierski, inspektor Księży Salezjanów ks. Andrzej Wujek, przedstawiciele władz Ostródy, parafianka, przełożona Sióstr Niepokalanek na Kabatach s. Gabriela Krzysztoń. Z ogromnym wzruszeniem pożegnał zmarłego brata ks. prof. Marian Ciszewski. Mimo odległości i wakacyjnego czasu w kościele spotkała się duża grupa rodzin z naszej szkoły i przedszkola. Obecni byli uczniowie i absolwenci szkoły, niektórzy w szkolnych strojach galowych. Nie chcieliśmy opuszczać naszego Kapelana - przy jego grobie odmówiliśmy modlitwę i zaśpiewaliśmy hymn szkoły. Przyjedziemy tutaj nie raz, nie dwa, obiecywaliśmy w sercach. Mieliśmy szczęście – przez tyle lat Bóg uśmiechał się do nas w osobie Kochanego Kapelana...
 
ks. Władysław Ciszewski
 
Partnerzy Klubu SNU
 
 
 
 

Autorskie prawa majątkowe do wszystkich zdjęć zamieszczonych w serwisie Klubu SNU przysługują ich autorom. Autorami zdjęć i filmów w serwisie Klubu SNU są w większości wypadków Rodzice naszych podopiecznych, którzy wyrazili pisemną lub ustną zgodę na wykorzystywanie prac z wizerunkami ich dzieci w celach informacyjnych oraz realizowania przez Klub SNU  celów statutowych. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia lub filmu - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć i filmów pochodzących z serwisu www.klubsnu.pl w celach komercyjnych, w tym reklamowych i marketingowych, jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjęcia lub filmu nie może naruszać dobrego imienia Klubu SNU oraz Szkoły Sióstr Niepokalanek im. Bł. Marceliny Darowskiej na Ursynowie w Warszawie. Korzystająca ze zdjęcia osoba zobowiązana jest we własnym zakresie uzyskać stosowne zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku, o ile jest ono wymagane przepisami prawa. Klub SNU ani Szkoła  Sióstr Niepokalanek im. Bł. Marceliny Darowskiej na Ursynowie w Warszawie nie ponoszą w takim przypadku odpowiedzialności za rozpowszechnianie wizerunku przez osobę korzystającą ze zdjęcia czy filmu, zarówno wobec tej osoby, jak i osoby (osób), której wizerunek bezprawnie rozpowszechniono.
Klub SNU został założony przez zgromadzenie zakonne w Szkole Sióstr Niepokalanek nr 6 im. Bł. Marceliny Darowskiej i od nazwy tego zgromadzenia czerpie własną (SNU = Siostry Niepokalanki Ursynów). Szkoła powstała na Ursynowie w 2001 roku, natomiast Klub powstał pod koniec 2007 roku (data rejestracji) z inicjatywy pana Andrzeja Wrony. Od początku swej działalności edukacyjnej, Szkoła zaistniała z dużym powodzeniem na sportowej mapie nie tylko dzielnicy Ursynów, ale całej Warszawy, dzięki sukcesom naszych sportowców. Do dyscyplin, w których nasi uczniowie i uczennice uzyskują najlepsze wyniki należy zaliczyć: piłkę nożną, tenis stołowy, piłkę siatkową, pływanie i biegi.
 
Celem Klubu jest organizowanie, rozwijanie oraz upowszechnianie różnych form kultury fizycznej, wychowanie przez sport i propagowanie zdrowego trybu życia, popularyzowanie idei "fair play" w sporcie, w oparciu o wartości chrześcijańskie. Poprzez organizację imprez sportowych pragniemy wpajać najmłodszemu pokoleniu Polaków ideę szerzenia pokoju na całym świecie, ideę patriotyzmu oraz troskę o pomyślność i dobre imię naszej ojczyzny. W swojej działalności sportowo -wychowawczej dążymy również do integracji środowisk lokalnych. Słowa Jana Pawła II "Sport jest przede wszystkim darem Bożym" stały się naszym mottem przewodnim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pozdrowienia z obozu sportowego w Łasku smiley